Aktualności i artykuły

Opublikowano: 17 września 2013
Kategoria wpisu: produktyreferencje

Kursy walut na żądanie

Nasze oprogramowanie służące do pobierania aktualnych kursów walut NBP publikowanych na stronach internetowych banku zostało wzbogacone o możliwość w pełni zautomatyzowanej pracy bez konieczności ingerencji użytkownika.


Korzystając z możliwości harmonogramowania zadań serwera AS/400 możemy zdefiniować zadanie które o podanym czasie w zadanych dniach pobierze aktualną tabelę kursową i umieści kursy walut w bazie danych. Nieudana próba pobrania (np. z powodu braku łączności) jest sygnalizowana poprzez wysłanie komunikatu do wybranych użytkowników lub mail-a (przy opcji współpracy z modułem pocztowym Asimple).

Automatyczne pobieranie kursów walutUżytkownicy System-u 21 mają dodatkowo możliwość podania kalendarza finansowego systemu, który będzie określał dni pobierania kursów walut wraz z ewentualnym opóźnieniem (w dniach) które zostanie uwzględnione przy wpisywaniu kursów do wybranych tabel kursowych systemu. Na przykład tablica kursowa obsługująca VAT może korzystać z kursów walut opóźnionych o 1 dzień.

Aplikacja powstała w języku programowania ILE-RPG oraz Java.

Z naszego modułu korzysta min. Wawel S.A., Mieszko S.A i AB Foods Polska Sp. z o. o.

^