Aktualności i artykuły

Opublikowano: 1 kwietnia 2014
Kategoria wpisu: poradniki

Modernizacja IBM i

Pod okiem IBM, ekspertów a także dostawców narzędzi powstał długo wyczekiwany Redbook zawierający całościowe spojrzenie na zagadnienie modernizacji w aspekcie serwera AS/400. Książka prezentuje najważniejsze trendy przy tworzeniu struktury aplikacji, interface-u użytkownika, dostępu do bazy danych i samej bazy danych. Jak wszystkie wydawnictwa serii Redbook możemy ją ściągnąć za darmo ze stron IBM.

Modernize IBM i Applications from the Database up to the User Interface and Everything in Between

Modernizacja to bardzo szerokie pojęcie w odniesieniu do aplikacji. To nie pojedyncze działanie, lecz cała sekwencja czynności będąca wynikiem procesu w jaki sposób przeprojektowywać, tworzyć, a także obsługiwać nowoczesne aplikacje. Tym najbardziej widocznym aspektem jest oczywiście interface użytkownika (UI), współcześnie opierający się na przeglądarce internetowej i dostępie poprzez urządzenia mobilne. Ale interface użytkownika to tylko początek wielu innych aspektów modernizacji.

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i metodologii może znacznie poprawić efektywność i zredukować długoterminowe koszty, „pozycjonując” aplikacje na następne lata. Narzędzia i technologie mają niebagatelne znaczenie dla poprawy funkcjonalności, użyteczności i produktywności.

Publikacja odpowiada na pytanie dlaczego modernizacja jest tak ważna opisując biznesowe korzyści inwestycji w modernizację aplikacji.

Modernize IBM i Applications

^