Aktualności i artykuły

Opublikowano: 23 kwietnia 2014
Kategoria wpisu: poradnikiprodukty

System 21 Redbook

W publikacjach IBM Redbooks można znaleźć wiele bardzo użytecznych pozycji nie związanych bezpośrednio z produktami firmy. Jedną z nich jest książka zawierająca opis implementacji, wykorzystania i obsługi systemu do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP o nazwie System 21 działającym na serwerze AS/400. Zebrana została w niej wiedza od konsultantów systemu, użytkowników i klientów a także specjalistów AS/400 z doświadczeniem przy jego administracji. Książka jest do pobrania oczywiście za darmo na stronach IBM – tutaj.

Książka zawiera szczegółowy przewodnik opisujący tematy związane z implementacją System 21 na platformie AS/400 i została zaprojektowana tak, by wspierać osoby zajmujące się jego obsługą. Począwszy od tych zajmujących się sprzętem (AS/400 hardware), przez system operacyjny OS/400, bazę danych DB2 UDB aż po rozwiązania biznesowe i implementacyjne związane bezpośrednio z systemem ERP.

Książka została podzielona na cztery części. Pierwsza zawiera koncepcje i podstawową wiedzę pozwalającą na zrozumienie struktury, cech i funkcji System 21 i serwera AS/400. Ta część może być pomocna dla osób chcących poznać system a także serwer. Część druga opisuje implementacje i zadania niezbędne przy instalacji i konfiguracji System 21 na serwerze AS/400 i może być również pomocna dla wszystkich klientów korzystających z systemu. Bardziej zaawansowane tematy zawiera trzecia część. Znajdziemy tu zagadnienia związane z optymalizacją działania systemu, a więc odpowiedzi na pytania jak wykonywać pewne czynności szybciej, sprawniej, bardziej efektywnie. Część czwarta zawiera natomiast dodatki związane z produktem, takie jak zestawienie modułów, przykładowe konfiguracje itp. System 21 Redbook

^