Aktualności i artykuły

Opublikowano: 26 maja 2014
Kategoria wpisu: administracjaporadniki

System 21 – użytkownicy i definicje

Obsługa profili użytkowników, ich konfiguracja i nadawanie uprawnień w dużym systemie komputerowym to często zmora administratorów. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem System 21. Wprawdzie istnieje narzędzie do obsługi profili użytkowników i za jego pomocą można wykonać wszystkie wymagane definicje i konfiguracje, jednak gdy przychodzi do obsługi wielu profili na raz, których przeznaczenie jest podobne, brakuje udogodnień i administracja staje się mordęgą. Żeby choć trochę ułatwić definiowanie nowych profili w System 21 prezentujemy narzędzie/komendę która może pomóc…

System 21 CRTUSRS21Prezentowana komenda CRTUSRS21 pozwala tworzyć automatycznie nowych użytkowników w systemie ERP bazując na istniejących już profilach. Od standardowego narzędzia aplikacji różni się przede wszystkim tym, że pozwala na bazie istniejącego profilu użytkownika utworzyć naraz wiele nowych profili, które przejmą wszystkie ustawienia wraz z autoryzacjami z profilu bazowego. Oczywiście istnienie profilu z którego będziemy kopiować jest kontrolowane, a podanie przez pomyłkę użytkownika który już istnieje w systemie jako nowo-tworzonego skutkuje pominięciem tego profilu podczas kopiowania definicji.

Komenda jest dostępna w bibliotece zapisanej w postaci pliku zbioru składowania (*SAVF), a po rozpakowaniu może być skopiowana do biblioteki System 21 zarządzającej aplikacją OSLSYS i dzięki temu będzie zawsze dostępna do wywołania podczas pracy w systemie.

Komenda jest dostępna do pobrania  za darmo w naszym archiwum. Plik archiwum zawiera wspomniany zbiór składowania oraz opis/instrukcję.

  CRTUSRS21 (101,5 KiB, 101 hits)

System 21. Użycie komendy CRTUSRS21

System 21. Użycie komendy CRTUSRS21

^