Aktualności i artykuły

Opublikowano: 10 marca 2015
Kategoria wpisu: poradnikiprogramowanie

Archiwizacja dla programistów

Tworząc oprogramowanie na różnych serwerach AS400, często nie mamy wpływu na,  ani dostępu do procedur archiwizacyjnych czyli po prostu backup’u. A zwykle pod koniec dnia pracy zachowanie „na wszelki wypadek” właśnie napisanego kodu przydałoby się najbardziej.

Kilka razy odczułem brak takiego narzędzia i w związku z tym powstał bardzo prosty program w Java’ie, który pozwala na archiwizacje źródeł z dowolnej biblioteki lub bibliotek serwera AS400 na naszym PC’ecie.

Program pozwala za pomocą FTP pobrać zawartość zadeklarowanych plików z membrami źródłowymi z bibliotek wpisanych na listę w pliku. Nazwę pliku ze spisem bibliotek podajemy jako parametr wywołania programu. W podanym katalogu na naszym komputerze powstaną foldery o nazwach takich jak biblioteki z których źródła pochodzą.

Adres serwera z którego dane będziemy archiwizować oraz dane logowania podane są wewnątrz programu, dlatego też  udostępniam jego kod źródłowy. Należy rozpakować pobrane archiwum i umieścić w jednym z IDE (ja przygotowałem go z Eclipse) podmieniając dane serwera i logowania. Archiwum zawiera również bibliotekę potrzebną do uruchomienia (commons-net…jar). Kod źródłowy powstał dosyć szybko z potrzeby chwili, dlatego też może nie być wolny od błędów …

  ASources (514,6 KiB, 78 hits)

Source backup

^