Aktualności i artykuły

Opublikowano: 3 grudnia 2015
Kategoria wpisu: poradnikiprodukty

AS/400 na smartfonach

Tak, to prawda. Wśród tysięcy aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne użytkownicy serwera AS/400 też znajdą kilka, które mogą być pomocne zarówno w codziennej pracy jak i w jej zdobyciu. Poniżej prezentuję kilka, które pozwolą sprawdzić wiedzę na temat AS/400, wspomogą programistów języka RPG, ILE-RPG a także pozwolą być na bieżąco z nowościami IBM.

Mainframe IBM interview QA

Aplikacja w formie quiz’u, w zamyśle pomocna w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych o pracę. Wśród wielu kategorii dotyczących serwera IBM AS/400 prezentuje pytania i odpowiedzi związane z wybranym tematem. Do kategorii należą „IBM AS400”, „IBM DB400”, „IBM SQL” i „IBM RPG”. Może być także pomocna do poszerzenia czy odświeżenia wiedzy, lub stanowić uzupełnienie szkoleń dla programistów AS/400.

as400_mobile_app1as400_mobile_app2as400_mobile_app3

 

IBM RPG Programmer Quick Guide

Ta aplikacja to świetne narzędzie dla programisty, które może zastąpić podręczniki i specyfikacje.

as400_mobile_app4as400_mobile_app6as400_mobile_app5

Wyjątkowo użyteczna może być sekcja RPGLE Functions i RPGLE Opcode Reference zawierająca niezbędne informacje dla każdego programisty RPG. Równie użyteczne mogą być tablice ASCII/EBCDIC.

 

IBM Redbooks

Każdy kto chociaż w najmniejszym stopniu zajmuje się obsługą serwerów IBM zna to źródło i pewnie nie raz z niego skorzystał za pomocą WWW. Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne pozwala na korzystanie z publikacji bezpośrednio na urządzeniach mobilnych. Niektóre z możliwości aplikacji to:

• wyszukiwanie i tworzenie zakładek
• zarządzanie książkami i organizowanie je w foldery by łatwo móc dotrzeć do najczęściej wykorzystywanych
• publikowanie przeczytanych treści poprzez media społecznościowe;
• dostęp do najnowszych treści, powiadomień, warsztatów i blogów

as400_mobile_app7as400_mobile_app8as400_mobile_app9

 

IBM Systems Magazine Power Edition

Miesięcznik zawierający najświeższe informacje na temat technologii, trendów i nowości w świecie serwerów IBM doczekał się również swojego wydania na urządzenia mobilne. Obowiązkowa lektura dla każdego specjalisty i pasjonata technologii IBM.

as400_mobile_app10as400_mobile_app11as400_mobile_app12

^